Społeczeństwo

ASUS Republic of Gamers prezentuje monitory ROG Strix XG32VQ oraz XG35VQ

20 marca 2018

Te nowe, zakrzywione monitory są wyposażone w większe ekrany, szybsze częstotliwości odświeżania, a także ekskluzywną technologię ASUS Aura Sync oraz funkcję projekcji spersonalizowanego znaku świetlnego

Firma ASUS Republic of Gamers wprowadziła do sprzedaży w Polsce nowe produkty, ROG Strix XG32VQ i ROG Strix XG35VQ, dwa naprawdę imponujące monitory z zakrzywionym ekranem, które zapewniają użytkownikom wciągające wrażenia i wysoki komfort podczas oglądania.
32-Calowy ROG Strix XG32VQ to bardzo wszechstronny monitor z zakrzywionym ekranem, który oferuje doskonałą równowagę pomiędzy płynną grafiką a perfekcyjną jakością obrazu. Natomiast 35-calowy ROG Strix XG35VQ to największy zakrzywiony monitor w rodzinie produktów ROG, zapewniający nieosiągalne dla konkurencji wrażenia i całkowite zanurzenie się w środowisku rozgrywki. Oba modele dysponują technologią Adaptive-Sync (FreeSync™) dla ekstremalnie płynnej rozgrywki bez rwania i zacinania obrazu, a także obsługują oświetlenie ASUS Aura Sync, co pozwala na synchronizację z innymi komponentami i urządzeniami peryferyjnymi kompatybilnymi z Aura.

Wciągające zakrzywienie i realistyczne efekty wizualne
Zarówno ROG Strix XG32VQ, jak i XG35VQ posiadają ekran o zakrzywieniu 1800R, a więc każdy piksel będzie w równej odległości od oczu użytkownika. Dzięki temu oba nowe monitory zapewniają niesamowite wrażenia wizualne, szeroki kąt oglądania przy mniejszym zniekształceniu i różnicy kolorów, a także wyższy komfort – nawet podczas maratonowych sesji gamingowych.
Połączenie takiego zakrzywienia z zakresem kolorów pokrywającym 125% przestrzeni barwnej sRGB sprawia, że monitor ROG Strix XG32VQ naprawdę błyszczy, wyświetlając większą paletę bardziej realistycznych i dynamicznych barw. Podczas projektowania większego monitora ROG Strix XG35VQ skoncentrowano się na niesamowicie wciągających efektach wizualnych. Obraz o proporcjach 21:9 zapewnia graczom o 35% większą powierzchnię rozgrywki niż na monitorze WQHD, a jego rozdzielczość UWQHD (3440 x 1440) gwarantuje całkiem nowy poziom realizmu, z bardziej wyrazistymi teksturami oraz naprawdę imponującą ilością detali.

Estetyka inspirowana grami
Zintegrowana technologia oświetlenia ASUS Aura Sync upraszcza proces podłączania monitorów ROG Strix XG32VQ i XG35VQ do innych komponentów i urządzeń peryferyjnych obsługujących Aura, a także ułatwia zsynchronizowanie oświetlenia z odtwarzaną muzyką lub efektami dźwiękowymi w trakcie rozgrywki. Synchronizacja jest teraz bardzo prosta i odbywa się poprzez instalację oprogramowania Aura Sync na laptopie lub komputerze typu desktop.
Dodatkowo, ekskluzywna funkcja projekcji spersonalizowanego znaku świetlnego umożliwia stworzenie i dostosowanie efektów projekcji świetlnej. Dołączone są trzy osłony z logiem ROG oraz jedna pusta, na której gracze mają możliwość stworzenia swojego własnego wzoru, pasującego do ich indywidualnego stylu.

Płynna rozgrywka
ROG Strix XG35VQ oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 100 Hz, dzięki czemu gracze uzyskają przewagę nad konkurencją w strzelankach FPS, wyścigach samochodowych, strategiach czasu rzeczywistego, grach RPG i tytułach e-sportowych. Do gier z szybką akcją, rozgrywanych w najwyższych ustawieniach graficznych, świetnie nada się niesamowicie szybkie odświeżanie ekranu monitora Strix XG32VQ na poziomie 144 Hz. Dzięki temu wszystko będzie wyświetlane bardzo płynnie i bez żadnych lagów.
Oba modele są również wyposażone w technologię Adaptive-Sync (FreeSync™), która minimalizuje rwanie obrazu i wahania w ilości wyświetlanych klatek na sekundę, jak również zacinanie obrazu i lagi. Oprócz tego ekskluzywna technologia ASUS Extreme Low Motion Blur w monitorze ROG Strix XG35VQ sprawia, że obiekty na ekranie są bardziej ostre, a rozgrywka jest bardziej płynna i responsywna.

Ulepszenia specjalnie dla graczy
Monitory ROG Strix XG32VQ i XG35VQ oferują ekskluzywne funkcje ASUS dla udoskonalenia rozgrywki, które zostały opracowane na podstawie opinii profesjonalnych graczy. Klawisz skrótu GamePlus zapewnia natychmiastowy dostęp do różnych celowników, minutnika ekranowego, licznika klatek animacji wyświetlanych na sekundę, a także funkcji dopasowania położenia ekranu. GameVisual oferuje siedem wstępnie zdefiniowanych trybów wyświetlania w celu zoptymalizowania parametrów obrazu do różnych gatunków gier. Narzędzie DisplayWidget pozwala użytkownikom szybko i łatwo dostroić lub skonfigurować ASUS GameVisual, App Sync™, a także filtry światła niebieskiego.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
Monitor ROG Strix XG32VQ jest dostępny w eksluzywnej ofercie w Morele.net w cenie 2699,00 pln z myszką gamingową ASUS Cerberus gratis :
https://www.morele.net/wiadomosc/nowy-monitor-dla-graczy-od-asus/8284/
Natomiast ROG Strix XG35VQ jest obecnie dostępny wyłącznie w sklepach RTV Euro AGD w cenie 3 899,00 pln:
https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/asus-rog-strix-xg35vq-curved.bhtml?link=940×80#opis

KONTAKT DLA PRASY
Karolina Walczyk
PR Manager
Open Platform Group
[email protected]
+48 502 339 034

SPECYFIKACJE
ROG Strix XG32VQ
Wymiary matrycy (przekątna) 31,5″ (80,1 cm) szerokokątna (16:9)
Podświetlenie/typ panelu WLED / VA
Rzeczywista rozdzielczość / częstotliwość odświeżania 2560 x 1440 przy 144Hz
Cykliczna zmiana kolorów 125% sRGB
Czas reakcji 4 ms (od szarego do szarego)
Obsługuje technologię Adaptive-Sync (FreeSync) Tak, 48 Hz–144 Hz
GameVisual Tak (tryby: FPS, RTS/RPG, Racing, sRGB, Cinema, Scenery, MOBA oraz tryb użytkownika)
GamePlus Tak (wirtualny celownik, minutnik, licznik FPS, regulacja ekranu)
Gniazda I/O 1 x HDMI 2.0 (obsługuje Adaptive-Sync/FreeSync)
1 x DisplayPort 1.2 (obsługuje Adaptive-Sync/FreeSync)
1 x Mini DisplayPort
2 x USB 3.0
1 x gniazdo słuchawkowe
Kolory obudowy Czerwony i ciemnoszary
Mechanika konstrukcji Kąt pochylenia (tilt): +20° ~ -5°
Kąt obrotu (swivel): +50° ~ -50°
Regulacja wysokości: 0-100 mm

Uchwyt VESA 100 x 100 mm
Wymiary 713,38 x (490,02 ~ 590,02) x 299,27 mm
Waga: Waga netto: 9,6 kg
Waga brutto: 13,9 kg
Specjalne funkcje Monitor zakrzywiony
Aura Sync
DisplayWidget
Technologia GameFast
Adaptive-Sync (FreeSync)

ROG Strix XG35VQ
Wymiary matrycy (przekątna) 35″ (88,98 cm) szerokokątna (21:9)
Podświetlenie/typ panelu WLED / VA
Cykliczna zmiana kolorów 100% sRGB
Rzeczywista rozdzielczość / częstotliwość odświeżania DP: 3440×1440 (do 100 Hz)
HDMI: 3440×1440 (HDMI 2.0 do 100 Hz)
Czas reakcji 4 ms (od szarego do szarego)
Obsługuje technologię Adaptive-Sync (FreeSync) Tak (48–100 Hz)
GameVisual Tak (tryby: FPS, RTS/RPG, Racing, sRGB, Cinema, Scenery, MOBA oraz tryb użytkownika)
GamePlus Tak (wirtualny celownik, minutnik, licznik FPS, regulacja ekranu)
Gniazda I/O 1 x HDMI 2.0 (obsługuje Adaptive-Sync/FreeSync)
1 x DisplayPort 1.2 (obsługuje Adaptive-Sync/FreeSync)
1 x HDMI 1.4
2 x USB 3.0
1 x gniazdo słuchawkowe
Kolory obudowy Czerwony i ciemnoszary
Mechanika konstrukcji Kąt pochylenia (tilt): +20° ~ -5°
Kąt obrotu (swivel): +50° ~ -50°
Regulacja wysokości: 0-100 mm
Uchwyt VESA 100 x 100 mm
Wymiary 834,7 x (468,3 ~ 567,2) x 317,3 mm
Waga: Waga netto: 12,2 kg
Waga brutto: 17,2 kg
Specjalne funkcje Monitor zakrzywiony
Extreme Low Motion Blur
Aura RGB
DisplayWidget
Technologia GameFast

###
O marce ROG
Republic of Gamers (ROG) to submarka firmy ASUS, która z poświęceniem tworzy najlepsze na świecie sprzęty i oprogramowanie gamingowe. Założony w 2006 roku zespół ROG oferuje pełną gamę nowatorskich produktów, cenionych za świetną wydajność i jakość, w tym: płyty główne, karty graficzne, laptopy, komputery stacjonarne, monitory, sprzęt audio, routery, a także inne urządzenia peryferyjne. ROG uczestniczy i sponsoruje największe międzynarodowe wydarzenia gamingowe. Sprzęt ROG był wykorzystywany do ustanowienia setek rekordów w podkręcaniu i stale jest ulubioną marką graczy i entuzjastów na całym świecie. Więcej o ulubionym wyborze mistrzów dowiesz się na http://rog.asus.com.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy