Edukacja Wiadomości branżowe

Co czytają nasze dzieci i młodzież?

Statystyki z roku na rok są coraz bardziej optymistyczne: polskie dzieci i młodzież czytają książki – twierdzą wydawcy. Jaki rodzaj literatury cieszy się największym zainteresowaniem? Jak mówi serwisowi infoWire.pl Lucyna Rurarz z Wydawnictwa Jedność: „Książki dla dzieci mają się bardzo dobrze. Od wielu lat sprzedają się świetnie […]. Jest, w czym

Statystyki z roku na rok są coraz bardziej optymistyczne: polskie dzieci i młodzież czytają książki ? twierdzą wydawcy. Jaki rodzaj literatury cieszy się największym zainteresowaniem?

Jak mówi serwisowi infoWire.pl Lucyna Rurarz z Wydawnictwa Jedność: ?Książki dla dzieci mają się bardzo dobrze. Od wielu lat sprzedają się świetnie [?]. Jest, w czym wybierać ? tytułów jest naprawdę mnóstwo. Mamy bardzo dużo wartościowych, wspaniałych polskich autorów, ale obserwujemy również ogromny napływ literatury zagranicznej?.

Dużą jej część stanowi fantastyka. Z badań Instytutu Badań Edukacyjnych (IBE) przeprowadzonych wśród uczniów VI klas szkoły podstawowej i III klas gimnazjum wynika, że to właśnie ten typ literatury cieszy się największym uznaniem dzieci i młodzieży. Jak informuje Lucyna Rurarz, odbiorców znajdują również komiksy, ale i książki edukacyjne. Część pozycji kierowana jest do chłopców, część ? do dziewczynek, a jeszcze inne trafiają w gusta obu płci.

Aby dzieci i młodzież lubili czytać, książki, które przerabiają w szkole, muszą być dla nich interesujące. Lista lektur szkolnych zawiera pozycje wartościowe, ale mogłaby ulec pewnemu ?odświeżeniu? ? twierdzi rozmówczyni. Podobnego zdania są 12- i 15-latkowie badani przez IBE, którzy najchętniej przerabialiby w szkole powieści o Harrym Potterze, ?Władcę Pierścieni? czy ?Opowieści z Narni?. Wydaje się, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zauważa zainteresowania uczniów i nie pozostaje obojętne ? na liście lektur dla klas szkoły podstawowej znajduje się już ?Hobbit, czyli tam i z powrotem?, a poloniści uczący w gimnazjach mogą samemu wybrać utwór fantasy i zadać go swoim uczniom do przeczytania.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Ruszył nabór wniosków o pozyskanie pieniędzy z UE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy