Wystrój mieszkania Wystrój wnętrz

Jak się nie dać zimie! Aranżacja pełna ciepła

Jak się nie dać zimie! Aranżacja pełna ciepła
Jak się nie dać zimie! Aranżacja pełna ciepła Mroźne poranki, kiedy drzewa oprószone mrozem, iskrzą się w blasku wschodzącego słońca, a my odbywamy nerwowe poszukiwania

Jak się nie dać zimie! Aranżacja pełna ciepła

Mroźne poranki, kiedy drzewa oprószone mrozem, iskrzą się w blasku wschodzącego słońca, a my odbywamy nerwowe poszukiwania rękawiczek, które nigdy nie są „pod ręką”. Momenty, gdy otuleni warstwami ubrań, których zawsze wydaje się być za mało, jesteśmy nieziemsko pociągający… nosem. O tej porze roku, jedyne o czym marzymy to zatopienie się w ciepłym domowym gniazdku. Najlepiej, by herbata z miodem i cytryną sama nalewała się do naszego ulubionego kubka, a telefon służbowy umilkł na dobre. Brzmi jak przepis idealny? W home&you wierzymy, że nie ma rzeczy niemożliwych i nawet siarczysty mróz może być znośny, jeśli obserwujemy go przez okno w naszym, zaaranżowanym specjalnie na tę porę roku, mieszkaniu.

Ciepłem otuleni

Stwórzmy w swojej domowej przestrzeni oazę spokoju, do której z radością będziemy powracać w zimne dni. Pomocne w tym będą tekstylia w naszych ulubionych kolorach. Ciepłe koce, miękkie narzuty, przykuwające uwagę pledy – to jest to, co wszystkie zmarzluchy lubią najbardziej. Dzięki tym dodatkom możemy w prosty sposób przearanżować naszą domową przestrzeń. Starej, nieco nudnej już kanapie, możemy podarować drugie życie okrywając ją narzutą. Ważne, aby zwrócić uwagę na jej rozmiar – im większa, tym lepsza. Nadmiar materiału możemy fantazyjnie zawinąć na bokach, lub puścić luźno, dodając całej aranżacji odrobinę artystycznego nieładu. W przypadku foteli, praktycznym trickiem jest przerzucenie przez oparcie koca. Na co dzień stanowić będzie ciekawą dekorację, a wieczorami służyć za ciepłe okrycie.

Poduchowe szaleństwo

Jednym z najszybszych, a jednocześnie najtańszych sposobów na otulenie wnętrza na zimę są lubiane przez wszystkich poduszki. Wystarczy dodanie kilku puchatych egzemplarzy, aby zamienić łóżko w błogie królestwo, z którego nie będzie się chciało wychodzić. Przy zabawie poduszkami można puścić wodze fantazji i śmiało łączyć różne wzory, kolory, faktury i rozmiary. W tym sezonie bardzo modne są zwierzęce printy, które mogą sprawiać wrażenie balansowania na ostrej krawędzi kiczu, ale z pewnością dodają wnętrzu oryginalnego charakteru. Według stylistów home&you nie ma tu miejsca na przesadę, wręcz przeciwnie – w poduszkowym świecie istnieje jedna zasada: im więcej, tym lepiej.

A to już wiesz?  Jak popularne są inteligentne domy w Polsce?

Ciepło blasku świec

Zimą brakuje nam naturalnego światła. Dni są krótkie, a nawet jeśli raz na jakiś czas zaświeci słońce, to zdecydowanie zbyt szybko chowa się za grubą warstwą chmur powodując pogorszenie naszego samopoczucia. Dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie w całym mieszkaniu. Naszym sprzymierzeńcem w walce z ciemną stroną mocy są lampiony, świeczniki oraz lampy stołowe, które można dowolnie ustawiać w różnych konfiguracjach. Przyjęło się twierdzenie, że system lamp w danym pomieszczeniu musi być „do kompletu”. Nic bardziej mylnego – pozwólmy sobie na eklektyzm, dzięki któremu nasze wnętrze będzie jedyne w swoim rodzaju. Jeśli zależy nam na podkręceniu nastrojowego efektu – zawieśmy sznury kolorowych lampek skrytych w okrągłych kulach. Do tego lampiony wypełnione dużymi świecami i gotowe!

Warto pamiętać, że na całokształt stylizacji wnętrza mają wpływ drobiazgi. To one dodają wnętrzu smaku. Zimą nawet kubki potrzebują odrobiny więcej ciepła – uroczy kubek Knittedowl z kolekcji home&you w swetrze poprawi humor nawet w chwilach z pozoru beznadziejnych. Szklane kule śnieżne, które z wypiekami na twarzy potrząsaliśmy będąc dziećmi cieszą nas do tej pory. Jasne, połyskujące figurki obijając światło powiększą optycznie wnętrze i rozjaśnią je.

Pamiętajmy, że urządzanie wnętrza to proces, z którego możemy czerpać wiele radości i satysfakcji. To zabawa, która trwa. Nie bójmy się zmian i śmiało przestawiajmy, aranżujmy na nowo, nadając mieszkaniu nowych znaczeń.

Więcej inspiracji znajdziesz tu: http://home-you.com/pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy