Edukacja Wiadomości branżowe

MBA i International Management z PG wśród najlepszych w Europie Wschodniej

Wydział Zarządzania i Ekonomii PG wysoko w rankingach Eduniversal Masters Ranking. Dwa programy studiów prowadzone na tym wydziale znalazły się w gronie najlepszych w Europie Wschodniej.

Piąte miejsce w kategorii studiów MBA z zakresu Engineering and Project Management zajął program MBA Wydziału Zarządzana i Ekonomii "MBA in Strategy. Programme and Project Management". W tej kategorii jako jedyny z Polski znalazł się w pierwszej dziesiątce.

International Management z WZiE uplasował się na 18 pozycji wśród 20 wyszczególnionych w rankingu programów studiów magisterskich z tej dziedziny.

Eduniversal to francuska agencja ratingowa specjalizująca się w szkolnictwie wyższym. Co roku w grudniu ogłasza kolejną edycję Masters Ranking. Tworząc go agencja oceniła przeszło 12 tysięcy programów studiów magisterskich i MBA z 30 obszarów tematycznych, ze 154 krajów. Ostatecznie wyłoniła cztery tysiące najlepszych programów z podziałem na regiony. Polskę sklasyfikowano wśród 20 krajów Europy Wschodniej.  

Twórcy Masters Ranking wzięli pod uwagę opinię ekspertów HR, wysokość wynagrodzenia absolwentów danego kierunku w pierwszej pracy oraz wyniki ankiety przeprowadzonej wśród kończących studia (na całym świecie przepytano 800 tys. osób). Więcej o kryteriach rankingu można przeczytać tutaj.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts