Edukacja Wiadomości branżowe

MBA inwestycja, która się opłaca

Studia MBA to marzenie wielu managerów. Jednak jak to z marzeniami bywa ich realizacja nie jest łatwa. W przypadku studiów na cenionej i renomowanej uczelni, pewną przeszkodą może być kosz, który bywa porównywalny do ceny dobrego samochodu. Czy taki wydatek to tylko zbędna fanaberia, czy przyszłościowa inwestycja?


Jak zawsze w momentach, kiedy trzeba zmierzyć się z trudnym pytaniem z pomocą przychodzą twarde dane. Według firmy Sedlak&Sedlak badającej wynagrodzenia na rynku polskim osoby posiadające wykształcenie MBA mogą liczyć na najwyższe poziomy wynagrodzenia. Co więcej dużo większe. Według wyników Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń mediana wynagrodzeń absolwentów MBA była o 166 proc. większa od mediany wynagrodzeń drugich na podium absolwentów studiów podyplomowych. Zgodnie z wynikiem badanie mediana dla absolwentów MBA wynosiła 13 300 PLN brutto, podczas gdy dla posiadaczy podyplomówek liczba ta wynosiła już jedynie 5000 PLN brutto.

Jak to się robi?

Tak duży wzrost zarobków nie bierze się jednak z powietrza. Absolwenci studiów MBA to osoby, które w czasie studiów znacznie rozwinęły swój potencjał.

? Dobry program MBA uczy uczestników myślenia w kategoriach rynków, szans i okazji. Oraz pomaga w nabyciu podstawowej umiejętności, czyli umiejętności sprawiania, że różne przedsięwzięcia doprowadzane są do końca ? mówi Prof. Nikolaus Franke, Academic Director WU Executive Academy's Professional MBA Entrepreneurship & Innovation oraz szef WU Vienna's Institute for Entrepreneurship & Innovation. ? Nawet najlepszy pomysł nie zadziała, jeśli brak ci umiejętności i wiedzy. Wysokiej jakości program MBA niweluje te braki i pomaga stać się skutecznym managerem lub businessmanem ? dodaje.

Poza tym studia MBA to niesamowite poszerzenie horyzontów. Ich uczestnikami są ludzie ambitni, zdolni i ? różni. Pochodzą z wielu firm i branż. Posiadają różne zawodową przeszłość i specjalizacje. Na kursach MBA ?w ławkach? zasiadają obok siebie przedsiębiorcy, managerowie, inżynierowie i naukowcy. W tak różnorodnym środowisku bardzo łatwo nauczyć sięwielu nowych i wartościowych rzeczy.

Grunt to praktyka

Siłą kursów MBA jest nie tylko możliwość nauki w zróżnicowanym towarzystwie. Na renomowanych uczelniach na zajęciach poza wysokiej klasy naukowcami pojawiają się też interesujący praktycy. ? My idziemy nawet dalej. Nasze programy zakładają m.in. odwiedzenie Bostonu, który jest jedną ze światowych stolic start-upów. Dzięki takim wizytom nasi studenci mogą na własne oczy przekonać się błyskotliwe pomysły stają się dochodowymi przedsiębiorstwami ? podsumowuje Prof. Nikolaus Franke z WU Executive Academy. ? Umożliwiamy im spotkania z autorami startupów oraz czołowymi inwestorami, którzy specjalizują się w segmencie przedsiębiorstw typu venture ? dodaje.

Tego typu przedsięwzięcia są ciekawym dodatkiem do bardziej standardowych wykładów z praktykami z różnych firm i branż oraz dogłębnych analiz konkretnych biznesowych studiów przypadków od których w szwach pękają programy zajęć.

W sieci

Niezależnie od tego, czy po studiach chcemy pracować w międzynarodowej korporacji, czy założyć własny biznes, to kurs MBA jest doskonałą okazją do nawiązania wielu przydatnych relacji. W przypadku WU Executive Academy z Wiednia funkcjonuje klub absolwentów w którym zrzeszonych jest ok 1 900 osób z 80 krajów świata. Tego typu organizacja pomaga nie tylko wymieniać się doświadczeniem, ale również nawiązywać kontakty, które potem przekładają się na konkretne projekty i korzyści biznesowe.

Jeśli połączyć korzyści miękkie w formie międzynarodowych kontaktów, nabytych umiejętności i wiedzy z twardymi danymi na temat wynagrodzeń absolwentów MBA, to łatwo można dojść do wniosku, że koszt w którym wiążą się studia to jedna z najlepszych możliwych inwestycji. Oczywiście jeśli odpowiednio wybierze się uczelnię.


dostarczył infoWire.pl
Źródło dotPR. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts