Polityka Wiadomości branżowe

?Rodzina ma głos!? ? poznaliśmy pomorskich prorodzinnych kandydatów

W Gdyni odbyło się ostatnie regionalne spotkanie kampanii ?Rodzina ma głos!?, podczas którego wręczono Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Wyróżnienie otrzymało blisko 40 osób startujących na Pomorzu w listopadowych wyborach samorządowych. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Znamy już coraz więcej kandydatów, którzy podpisali Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Ostatnie przed wyborami spotkanie regionalne kampanii ?Rodzina ma głos!? odbyło się 7 listopada br. w Gdyni. Podczas spotkania przedstawiona została geneza, idea i założenia kampanii. Dodatkowo była to okazja do przyznania kandydatom na samorządowców z województwa pomorskiego Certyfikatów Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Do wyróżnionych osób należą między innymi:

  • Andrzej Jaworski ? kandydat na prezydenta Gdańska (KW PiS),
  • Michał Walkowski ? kandydat na radnego Pruszcza Gdańskiego (KWW Wspólnie dla Pruszcza),
  • Mateusz Leszczyński ? kandydat na radnego powiatu wejherowskiego (KWW Wspólny Powiat),
  • Włodzimierz Klata ? kandydat na radnego Lęborka (KW Lęborski Budżet Obywatelski),
  • Monika Baran ? kandydatka na radną Wejherowa (KWW Moniki Baran),
  • Agnieszka Pujsza-Pomorska ? kandydatka do Rady Powiatu lęborskiego (KWW Ziemia Lęborska)
  • Dorota Piasecka ? kandydatka do sejmiku wojewódzkiego (KWW Ruch Narodowy).

Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, wyjaśnia genezę kampanii: Rodzina, nie jest doceniania, mimo że stanowi naturalną podstawę społeczeństwa. Brakuje u polityków takiego myślenia, które stawiałoby na właściwym miejscu potrzeby obywateli, upatrujących swego szczęścia przede wszystkim w szczęściu rodzinnym. Skaczemy po różnych tematach, albo stawiamy problemy zastępcze, a Polacy wyjeżdżają i układają sobie życie za granicą. Z badań wynika, że kobiety chcą mieć dzieci, ale nie w Polsce, tylko np. w Anglii. Jeśli nie zaczniemy tworzyć atmosfery sprzyjającej funkcjonowaniu rodziny, to będziemy mieli problemy demograficzne na własne życzenie. Samorząd jest miejscem, które jest najbliżej rodziny, mającym w obszarze swych zainteresowań i odpowiedzialności sferę bliską zwykłym ludziom.

Grzegorza Jabłońskiego, pełnomocnik kampanii ?Rodzina ma głos!? z Pomorza, tak zachęcał do świadomego wyboru: Wiele w naszym życiu zależy od naszych wyborów i decyzji. Już 16 listopada możemy wybrać tych, którzy będą naszymi reprezentantami w radach gmin, powiatów i innych jednostkach samorządowych. Nasz głos zadecyduje czy wybrani samorządowcy zadbają o bezpieczeństwo i dobro naszych rodzin, naszych dzieci. Świadomie możemy wybrać kandydatów prorodzinnych.

Jaki jest cel kampanii?

Kampania ?Rodzina ma głos!?, ma zachęcić Polaków do świadomego oddania głosu, podczas listopadowych wyborów samorządowych, na kandydatów, którzy z pełnym zaangażowaniem będą pracować na rzecz rodzin, przestrzegając zasad spisanych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Funkcją tego dokumentu jest wskazanie przyszłym samorządowcom kierunku sprawowania władzy, pomoc wyborcom we właściwym wyborze kandydatów oraz informacja dla nich, czego w przyszłości mogą i powinni oczekiwać od swoich reprezentantów.

Jak to wygląda w praktyce?

Kandydaci wybierani są przez pełnomocników i środowiska lokalne, które już wcześniej angażowały się w Marsze dla Życia i Rodziny organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w ponad 120 miastach. Działania kandydatów wybranych na samorządowców będą monitorowane po wyborach. Akcja jest kampanią społeczną, angażującą zwykłych obywateli, czyniąc ich stróżami poczynań w ich własnych wspólnotach lokalnych.

Dlaczego rodzina?

Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem wychowywania dzieci, ponieważ w niej dziecko nabywa pierwsze umiejętności i uczy się postaw życiowych opartych na wartościach. Rodzina jest oparciem dla jej członków i tym samym gwarancją ładu społecznego. Dlatego tak ważne jest, by miała odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne, zapewniające jej normalną egzystencję oraz służące jej rozwojowi.

?Rodzina ma głos!?

Lista certyfikowanych kandydatów jest dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl


dostarczył infoWire.pl
Źródło Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts