Praca Wiadomości branżowe

Chcesz odnieść sukces, zaplanuj karierę świadomie

Każdy z nas chciałby, żeby praca była dla niego przyjemnością. Warto podążać za marzeniami i zaplanować swoją ścieżkę kariery w taki sposób, by móc robić to, co się lubi. Jest to najlepsza recepta na osiągnięcie sukcesu zawodowego. „Aby świadomie budować swoją ścieżkę kariery, warto się przede wszystkim zastanowić, co

Każdy z nas chciałby, żeby praca była dla niego przyjemnością. Warto podążać za marzeniami i zaplanować swoją ścieżkę kariery w taki sposób, by móc robić to, co się lubi. Jest to najlepsza recepta na osiągnięcie sukcesu zawodowego.

?Aby świadomie budować swoją ścieżkę kariery, warto się przede wszystkim zastanowić, co chcę w życiu robić, co jest moją pasją, co jest moim celem, co bym chciał osiągnąć. Od tego wychodzimy? ? mówi serwisowi infoWire.pl Anna Łukawska z PwC.

Kiedy będziemy już to wiedzieć, powinniśmy ustalić, jakich kompetencji potrzebujemy, żeby odnieść sukces w wybranej branży. Są one ważniejsze od samego doświadczenia. Specjaliści ds. rekrutacji najczęściej nie poprzestają na ocenie curriculum vitae, lecz poddają kandydatów różnym testom sprawdzającym ich umiejętności.

Zdobywanie doświadczenia jest jednak o tyle ważne, że zwykle przekłada się na kompetencje bezpośrednio. Dlatego warto np. działać w organizacji studenckiej, odbywać różne praktyki, nawet podjąć na jakiś czas mało atrakcyjną pracę, z którą nie wiążemy przyszłości.

Jak zauważa ekspertka, niektórych kompetencji, takich jak umiejętność pracy w grupie czy zdolność nawiązywania i utrzymywania relacji, jest się nauczyć bardzo trudno. Dzięki gromadzeniu różnych doświadczeń zawodowych można je jednak wyćwiczyć. Warto mieć tego świadomość, kiedy zaczynamy planować swoją ścieżkę kariery.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy