Edukacja Wiadomości branżowe

Funiversity na Targach Edukacyjnych w Kielcach

 W dniach 11-12.02.2015 Funiversity jest obecne na targach edukacyjnych w Targi Kielce Exhibition&Congress Centre. Firma wystawia swoje stoisko, na którym oprócz prezentacji oferty odbywać się będą warsztaty naukowe dla dzieci. Ponadto Funiversity zaprasza na pokazy eksperymentów i interaktywne szkolenia dla nauczycieli. Na stoisku Funiversity zaprezentowane zostaną nowości produktowe firmy.

 W dniach 11-12.02.2015 Funiversity jest obecne na targach edukacyjnych w Targi Kielce Exhibition&Congress Centre. Firma wystawia swoje stoisko, na którym oprócz prezentacji oferty odbywać się będą warsztaty naukowe dla dzieci. Ponadto Funiversity zaprasza na pokazy eksperymentów i interaktywne szkolenia dla nauczycieli.

Na stoisku Funiversity zaprezentowane zostaną nowości produktowe firmy. Naukowe Zestawy Klasowe dla szkół - to propozycja gotowych scenariuszy zajęć lekcyjnych z różnych dziedzin i konieczne do ich przeprowadzenia pakiety materiałów. Ponadto pokazane zostaną najnowsze autorskie zabawki Funiversity, mini eksperymenty pod nazwą Ta zabawka to eksperyment.


Przygotowane też zostało stanowisko, przy którym - pod okiem animatorów - dzieci będą przeprowadzać eksperymenty naukowe z różnych tematów:

  • ?Polimerowy robak? ? dzięki połączeniu dwóch tajemniczych substancji dzieci stworzą robaka o niezwykłych właściwościach, którego będą mogły zabrać do domu w celu dalszej obserwacji

  • "Mroźne eksperymenty" ? dzieci wykonają doświadczenia z substancjami o temperaturze ? 80 °C. Tutaj wybuchnie zimny wulkan dymu, a ochotnicy będą mogli umyć sobie włosy w chmurze, która następnie zamknięta zostanie w wielkiej bańce mydlanej

  • ?Teatr błyskawic?  ? uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się czym jest prąd, samodzielnie go wytworzyć, zbudować żarówkę podobną do tej, którą opracował Edison oraz wywołać błyskawice.

Funiversity zaprasza także na pokazy naukowe dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ?Niemagiczne sztuczki?, które zaprezentowane zostaną na I Świętokrzyskim Forum Młodzieży ? Odpowiedzialność ? Kompetencje ? Przyszłość. Podczas występu z butelki zostanie wywołany dżin, zostaną odgadnięte myśli zaproszonego na scenę ochotnika oraz pojawi się na niej śnieg.

Funiversity poprowadzi również interaktywne szkolenia dla nauczycieli na następujące tematy:

  • Jak zachęcić dzieci do poznawania świata nauki?

  • Praca z zestawami naukowymi Zrobię! I Wiem! w przedszkolu i szkole podstawowej

  • Budowanie scenariuszy zajęć wokół wykonywania doświadczeń naukowych z dziećmi.

Na szkolenia dla nauczycieli obowiązują zapisy.

Szczegółowy program znajduje się w załączonych materiałach.

 

Targi Kielce

ul. Zakładowa 1, 25-672 Kielce

tel. 41 365 12 22, fax. 41 345 62 61

www.targikielce.pl


dostarczył infoWire.pl
Źródło Funiversity. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy