Edukacja Wiadomości branżowe

Kanapowy surfing z SITA!

Wielu z nas marzy o podróżach, zarówno tych bliskich jak i dalekich. Ostatnio dużą popularnością wśród internautów i podróżników cieszy się couchsurfing, czyli korzystanie z oferty darmowego zakwaterowania w prywatnym domu czy mieszkaniu w wielu zakątkach świata. Musimy jednak pamiętać, że na tego typu wyjazdach liczy się przede wszystkim umiejętność komunikacji. Na szczęście jest metoda SITA!

Zanim wyszukasz na mapie wymarzone miejsce i skorzystasz z wygodnej kanapy na końcu świata, musisz wypełnić angielskojęzyczny formularz zgłoszeniowy na stronie www. Angielski jest bowiem językiem kontaktowym dla pasjonatów couchsurfingu. Pytania ankiety obejmują m.in. twoje oczekiwania, ale także cechy i umiejętności, jakimi możesz się podzielić z gośćmi oraz ewentualnymi gospodarzami. Znajomość języka jest więc podstawą udanego wyjazdu, a przede wszystkim warunkiem godnego reprezentowania swojego kraju za granicą.

Na szczęście, osiągnięcie komunikatywnej znajomości języka jest możliwe, nawet jeśli wyjazd planujemy w ostatniej chwili. Jak dowodzą badania, w codziennych rozmowach używamy około 1200 słów i zwrotów. Właśnie taki zakres najczęściej używanych schematów językowych zawiera kurs podstawowy metodą SITA. Dlatego, poszukując rozwiązania last minute, warto zdecydować się właśnie na ten sposób. Wystarczy 7 dni intensywnej nauki z wykorzystaniem stanu relaksu przez 6,5 godziny dziennie, by swobodnie korzystać z nowego języka w popularnych codziennych sytuacjach.

Podczas samodzielnej nauki wybranego języka metodą SITA najpierw zapamiętujesz nowe słowa i zwroty, a następnie uczysz się ich używać. Obcy język przyswajasz szybko i na długo. Pomaga w tym stan relaksu, który osiągasz i utrzymujesz dzięki wykorzystaniu urządzenia SITA. Intensywność nauki zależy wyłącznie od nas, sami decydujemy, ile czasu możemy poświęcić na naukę w ciągu dnia i jak szybko chcemy opanować cały materiał ? dodaje Iwona Kowalewski, ekspert SITA.

Po 7 dniach intensywnej nauki zdobędziesz umiejętność mówienia w nowo poznanym języku oraz rozumienia obcojęzycznych wypowiedzi. To szansa na swobodną komunikację, gdziekolwiek się znajdziesz. Zaletą stosowania metody SITA jest również osiągany podczas niej stan relaksu. Dzięki niemu będziesz bardziej otwarty na nowe doznania związane z międzykulturową wymianą doświadczeń.

Możliwość darmowego noclegu, a także stosowanie metody SITA to idealny sposób na poznanie codzienności mieszkańców wybranego przez nas kraju. Couchsurfing to świetna okazja, by odwiedzić nowe miejsca i przećwiczyć język w praktyce. Poza bezmiarem wspomnień przywieziemy do Polski jeszcze jedną bezcenną pamiątkę ? wiarę we własne umiejętności językowe!


dostarczył infoWire.pl
Źródło SITA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts