Edukacja Wiadomości branżowe

Funiversity na Edu&Fun

24-26 kwietnia 2015 w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Education&Fun. Impreza dedykowana jest dzieciom i ich rodzicom. Nie mogło na niej zabraknąć Funiversity, firmy zajmującej się edukacją przez zabawę.

Na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Warsaw Expo swoją ofertę zaprezentuje 170 firm z dziedziny edukacji, rozrywki, produktów dla dzieci i żywności. Organizatorzy przewidują aż 20 tysięcy odwiedzających.

Planetarium

Funiversity przygotowało bogaty program targowy. W części eventowej zaprasza do prawdziwego planetarium ?Iluzja w magicznym kinie?. To ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy marzą o locie w kosmos i znalezieniu się w innej galaktyce. W specjalnym namiocie obraz wyświetlany jest za pomocą projektorów we wszystkich kierunkach, również na obwodzie kopuły, co daje efekt pełnej przestrzeni (360 stopni). Dzięki temu widz znajdujący się we wnętrzu może doświadczać efektu 3D bez specjalnych okularów. 10 minutowy film ?Niebo nocą" pokazuje, że skarb jakim jest gwieździste niebo tracimy powoli ze względu na zanieczyszczenie nieba światłem. Nadmierne oświetlanie miast i dróg wpływa negatywnie nie tylko na możliwość obserwacji zjawisk astronomicznych, ale także na dziką przyrodę i nasze zdrowie.

Stoisko

W części wystawienniczej, pod nr 322, znajdować się będzie stoisko pokazowo-warsztatowe Funiversity. Co dwie godziny animatorzy zaprezentują inny temat.

  • ?Fabryka rysunków 3D? - dzięki super nowoczesnym długopisom uczestnicy będą mogli wykonać trójwymiarowe rysunki
  • ?Wytwórnia zapachów? - mali perfumiarze zamkną swoje zapachy w małych hydrożelowych kuleczkach, aby ich woń mogła dawać o sobie znać w domu każdego z nich
  • "Mroźne eksperymenty" - dzieci wykonają mnóstwo doświadczeń z substancjami o temperaturze blisko minus 80 stopni Celsjusza. To tutaj wybuchnie zimny wulkan dymu, a ochotnicy będą mogli umyć sobie włosy w chmurze, która następnie zostanie zamknięta w wielkiej bańce mydlanej
  • ?Teatr błyskawic? ? mali naukowcy będą mieli okazję dowiedzieć się czym jest prąd, a także samodzielnie go wytworzyć (i to aż 200.000V), co prawdopodobnie zakończy się stojącymi dęba włosami. Zbudujemy też żarówkę podobną do tej, którą stworzył Edison oraz wywołamy błyskawice.

Szkolenia dla nauczycieli

Podczas warsztatów omówimy jak zachęcić dzieci do poznawania świata nauki, pokażemy jak pracować z zestawami naukowymi Zrobię! I Wiem! w przedszkolu i szkole podstawowej oraz nauczymy się budować scenariusze zajęć wokół wykonywania doświadczeń naukowych z dziećmi. Tematy warsztatów są zgodne z Podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych.

Prowadzący: Jarek Wasilewski

Zapisy u organizatora targów.

Targi Education&Fun

To połączenie 4 ściśle ze sobą powiązanych imprez wystawienniczych:

    1.   Targi Świat Dziecka ? zaprezentowane zostaną propozycje producentów, dystrybutorów i importerów odzieży, obuwia, zabawek, produktów żywnościowych, a także pozostałych akcesoriów dziecięcych.

  1. Targi Edukacyjne ? prezentacja publicznych i prywatnych, polskich i zagranicznych przedszkoli, szkół, uczelni, ośrodków szkoleniowych i doradczych.
  1. Targi Parki Rozrywki ? swoją ofertę zaprezentują: parki miniatur, cyrki, dinoparki, lunaparki, parki wodne, miasteczka tematyczne, parki nauki, przedsiębiorstwa oferujące paintball, bowling, parki linowe, ścianki wspinaczkowe, tory saneczkowe i gokartowe.
  1. Targi Słodkości ? oferta wyrobów cukierniczych, czekoladowych, cukierkowych, ciastkarskich i lodowych.

http://warsawexpo.eu/pl_PL/events/education-fun/

Godziny otwarcia targów: 24-25.04 godzina 9.00-17.00, 26.04 godzina 9.00-16.00


dostarczył infoWire.pl
Źródło Funiversity. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy