Edukacja Wiadomości branżowe

Na rowerze blisko i daleko

Grupa Rowerem na PG zaprasza na przegląd wypraw rowerowych. Jak na spotkania podróżników przystało, prelegenci przybliżą publiczności swoje wyprawy za pomocą opowieści, zdjęć i filmów. Wstęp wolny, organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych z politechniki i Trójmiasta.

Przegląd wypraw rowerowych PoGaDętki rozpocznie się w sobotę, 29 marca o godz. 12 w sali 300 w gmachu głównym Politechniki Gdańskiej i potrwa do wieczora. Większość prelegentów studiuje na PG, ale nie wszyscy, nie wszyscy też są studentami. Będzie można posłuchać o wyprawie rowerowej do Santiago, Rumunii, Grecji i Chin, ale  także w okolice Trójmiasta oraz na trasie Gdynia-Lublin. Czyżby na Politechnice Gdańskiej szykowała się impreza podróżnicza na miarę gdyńskich Kolosów?

- Nie do końca, ponieważ przy wyborze tematów interesowały nas również wycieczki w naszym regionie, a poza tym nasze spotkanie ograniczyliśmy do turystyki rowerowej - odpowiada Anna Rutkowska, prezes powstającej właśnie organizacji studenckiej Rowerem na PG. - Zapraszając ludzi, którzy wspaniale spędzili czas na rowerze chcemy promować szeroko pojętą kulturę rowerową, zwłaszcza na Politechnice Gdańskiej.

Pod koniec przeglądu grupa Rowerem na PG zaprezentuje swoją Koncepcję Rozwoju Infrastruktury Rowerowej dla Politechniki Gdańskiej, którą studenci architektury wypracowali pod kierunkiem dr. Sławomira Ledwonia podczas seminatrium na WA PG.

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts