Polityka Wiadomości branżowe

Panie Prezydencie! Już nie musi Pan podpisywać szkodliwej ustawy OFE! Jest rozwiązanie oferujące wyższe emerytury, miliardy na politykę prorodzinną i ratunek dla budżetu 2014

Prezydent Polski nie pozostawia złudzeń ? ta ustawa to krok wstecz. Mimo iż w opinii wielu został postawiony pod ścianą i jest zmuszany do jej podpisania to jednak nie musi tak być ? jest o tym przekonany Paweł Ziobro, autor nowatorskiego systemu emerytalnego ?Pół na Pół?, systemu którego rząd do tej pory nie raczył przeanalizować.

Całkowicie nowe spojrzenie na system emerytalny

System emerytalny ?Pół na Pół? został opracowany na początku 2013 i jego opis wraz z kalkulatorem emerytalnym znajduje się na stronie http://polnapol.pl/. Stworzony model w specyficzny sposób wykorzystuje środki zgromadzone w OFE, a także prezentuje nowy podział składek emerytalnych.

Najważniejszą zaletą systemu jest to, że daje w rezultacie nawet dwa razy wyższe emerytury przyszłym emerytom. Wprowadzenie go w życie uruchamia gigantyczne środki zgromadzone w OFE (nawet 2% PKB), które w zamyśle autora miałyby być przeznaczone w pierwszym roku na ratowanie budżetu Państwa, a w dalszych latach na politykę prorodzinną. Należy zauważyć, że przy tak dużych środkach finansowych Polska miałaby wdrożoną jedną z lepszych w Europie polityk prorodzinnych. Polska zaroiłaby się od ukochanych dzieci, a emerytów byłoby stać, aby je rozpieszczać.

Nasuwa się więc zatem pytanie, dlaczego rząd do tej pory nie przeanalizował owej, obiecującej propozycji, mimo iż autor przesłał projekt do kluczowych decydentów w Państwie? Choć jest to przykre wydaje się, że w zderzeniu z państwową machiną głos jednostki może zostać nieusłyszany.

Co nas czeka jak ustawa zostanie podpisana?

Zmarnowanie oszczędności OFE w połączeniu z tykająca bombą demograficzna, doprowadzi już niebawem do załamania finansów publicznych. Szacunki mówią o zmniejszeniu się liczby pracujących osób na jednego emeryta z 171 w 2010 roku do 89 w 2060. Stawia to Polskę przed jednym z dwóch scenariuszy: drastyczne podwyższenie podatków, lub imigracja na wielką skalę. A to wszystko przy głodowych emeryturach, które połowę społeczeństwa będą utrzymywać poniżej granicy ubóstwa.

Apel do Prezydenta

?Szanowny Panie Prezydencie! Jako młody, ambitny patriota, osoba kochająca Polskę która głosowała na PO proszę Pana w imieniu wszystkich podobnie myślących, aby postąpił Pan zgodnie ze swoją intuicją, przeczuciem i sumieniem i nie pozwolił na zrobienie kroku wstecz! Nie dajmy sobie wmówić, że oszczędzanie jest złe. Złe może być tylko zarządzanie oszczędnościami i właśnie tylko tego powinna dotyczyć ustawa.

Zamiast dać zmarnować nasze oszczędności i patrzyć się na katastrofę, która czeka Polaków, nasze dzieci i wnuki za kilkadziesiąt lat, lepiej jest zmusić rząd do analizy innych pomysłów (system ?Pół na Pół?) lub przeprowadzenia potrzebnych reform na które od dawna czekamy np: redukcja wydatków budżetówki. Polacy to z pewnością Panu sowicie wynagrodzą? ? Paweł Ziobro.

Źródło Prestige SEO & PR. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts