Praca Wiadomości branżowe

Praca dla stu programistów? Tak ? Mobica buduje nowy zespół programistów w Lublinie

Lublin zaczyna być określany Wyżyną IT nie bez powodu. Nic dziwnego ? dzięki inwestycjom w nowe technologie oraz rosnącej ilości firm z sektora teleinformatycznego, lokalny rynek stale podnosi swoją innowacyjność i konkurencyjność. Brytyjska Mobica, jedna z najprężniej rozwijającym się firm technologicznych według rankingów Sunday Times Tech Track 100 i International Track 100, od niedawna poszukuje w Lublinie rąk do pracy. Zatrudnienie znaleźć może nawet setka specjalistów z branży informatycznej.

W biurze mieszczącym się przy ul. przy ul. Tomasza Zana trwa intensywny proces rekrutacyjny. Pracę w Mobice znaleźć mogą programiści z dobrą znajomością języków C/C++, C#, Assembler, Python, HTML5 i Java. Firma planuje zatrudnić m.in. deweloperów oprogramowania na nowoczesne platformy mobilne ? Android, iOS, Windows Phone i Blackberry, inżynierów zaangażowanych w procesy weryfikacji i automatyzacji testów, a także menedżerów.

Choć najbardziej pożądani są specjaliści z doświadczeniem zawodowym, miejsce w Mobice znaleźć mogą również studenci i świeżo upieczeni absolwenci kierunków informatycznych, którzy na rynku pracy dopiero stawiają pierwsze kroki. ? Planujemy do końca roku zbudować zespół składający się z około setki specjalistów. Na miejscu możemy zaoferować dobre warunki zatrudnienia oraz udział w ciekawych, międzynarodowych projektach. Póki co zależy nam głównie na osobach z doświadczeniem, jednak wzorem pozostałych oddziałów, zakładamy w przyszłości budowę programu praktyk i staży z lokalnymi uczelniami technicznymi ? mówi Tomasz Krawczyński, dyrektor Mobiki w Polsce.

Lublin to już piąte, po Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy i Szczecinie polskie miasto, w którym Mobica rozwija projekty związane z przyszłością technologii mobilnych. Najmłodszy, lubelski oddział firmy z Wielkiej Brytanii od kilku miesięcy znajduje się w fazie budowy. Do tej pory zatrudnienie znaleźli m.in. programiści automotive/embedded, inżynierowie pracujący nad aplikacjami mobilnymi oraz testerzy oprogramowania. Lokalne biuro pomaga obecnie przy projektach dla klientów z całego świata, w tym dla potentatów technologicznych z Doliny Krzemowej w Kalifornii.Do grona klientów firmy należą m.in. Vodafone, Motorola, Imagination Technologies, Skype, Opera czy Intel.

Intensywna rekrutacja, jaką prowadzi lokalne biuro Mobiki, związana jest ze stałym rozwojem firmy na rynku polskim. Brytyjska spółka, która w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny, docenia lokalnych programistów. Poza atrakcyjnym wynagrodzeniem, mogą oni liczyć na angażujące projekty oraz ciągłe wyzwania, co odpowiada na częsty problem stagnacji zawodowej, tak typowy dla branży informatycznej. Tej wiosny wszystkie biura firmy w Polsce odwiedził jej założyciel i właściciel, Nick Stammers. Spotkał się on z pracownikami, przypominając im o wartościach, na jakich opiera się firma oraz osobiście dziękując za wspólny wysiłek i sukces, jaki udało się wypracować przez ostatnie lata.


dostarczył infoWire.pl
Źródło MOBICA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts