Praca Wiadomości branżowe

Mobica świętuje dziesięciolecie i oferuje pracę bydgoskim programistom

Lokalny sektor IT stale podnosi innowacyjność i konkurencyjność regionu. O jego sile stanowią inwestorzy ? m.in. obecna w Bydgoszczy od 3 lat Mobica, jedna z najprężniej rozwijających się firm technologicznych według rankingów Sunday Times Tech Track 100 i International Track 100. Brytyjska spółka, która obchodzi w tym roku 10-lecie powstania, nie zwalnia tempa i poszukuje nowych programistów ? szczególnie rozchwytywani mogą się czuć informatycy z województwa kujawsko-pomorskiego.

W biurze mieszczącym się przy ul. przy ul. Fordońskiej trwa właśnie intensywny proces rekrutacyjny. Pracy w Mobice szukać mogą programiści z dobrą znajomością języków C/C++, C#, Assembler, Python, HTML5 i Java. Firma planuje zatrudnić m.in. kolejnych deweloperów oprogramowania na nowoczesne platformy mobilne ? Android, iOS, Windows Phone i Blackberry, inżynierów zaangażowanych w procesy weryfikacji i automatyzacji testów, a także menedżerów.

Choć Mobica poszukuje w Kujawsko-Pomorskiem głównie specjalistów, na ciekawe staże wakacyjne liczyć mogą także studenci oraz świeżo upieczeni absolwenci kierunków informatycznych. ? Na koncie mamy już owocną współpracę z Biurem Karier Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wyższą Szkołą Gospodarki, w ramach której regularnie szkolimy i pomagamy studentom w stworzeniu pierwszych, własnych aplikacji. Jest u nas miejsce dla osób, które dopiero zaczynają karierę w IT. Ponieważ zajmujemy się projektami międzynarodowymi, wymagamy jednak dobrej znajomości języka angielskiego ? mówi Karol Stefański z bydgoskiego oddziału firmy.

Bydgoski oddział Mobiki zatrudnia obecnie m.in. specjalistów z dziedziny automotive/embedded, inżynierów pracujących nad aplikacjami mobilnymi oraz testerów oprogramowania. Tworzą i rozwijają oni oprogramowanie dla klientów z całego świata, realizują projekty m.in. dla przemysłu samochodowego, bankowego i finansowego, medycznego, telewizyjnego oraz dla potentatów z Doliny Krzemowej. Do grona klientów firmy należą m.in. Vodafone, Motorola, Imagination Technologies, Skype, Opera czy Intel.

Intensywna rekrutacja, jaką prowadzi bydgoskie biuro Mobiki, związana jest ze stałym rozwojem firmy na rynku polskim. Brytyjska spółka, która w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny, docenia lokalnych programistów. Poza atrakcyjnym wynagrodzeniem, mogą oni liczyć na pomoc przy ewentualnej relokacji, a na miejscu na angażujące projekty oraz ciągłe wyzwania, co odpowiada na częsty problem stagnacji zawodowej, tak typowy dla branży informatycznej. Tej wiosny wszystkie biura firmy w Polsce odwiedził jej założyciel i właściciel, Nick Stammers. Spotkał się on z pracownikami, przypominając im o wartościach, na jakich opiera się firma oraz osobiście dziękując za wspólny wysiłek i sukces, jaki udało się wypracować przez ostatnie lata.


dostarczył infoWire.pl
Źródło MOBICA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy