Praca Wiadomości branżowe

Samsung zdobył trzecie miejsce w prestiżowym rankingu firmy doradczej Randstad

Samsung zdobył trzecie miejsce w prestiżowym rankingu firmy doradczej Randstad
Firma Samsung Electronics Co., Ltd. znalazła się w gronie najlepszych pracodawców na świecie. W globalnej ankiecie przeprowadzonej przez Randstad, firma Samsung zajęła trzecie miejsce. Wyróżnienie jest tym bardziej znaczące, bo jak informuje Randstad, wśród osób, które potencjalnie szukają pracy, najpopularniejszą jest obecnie branża IT, na co wskazuje 70% kobiet oraz 69% mężczyzn. Randstad już po raz 15 przeprowadził najszersze, niezależne badania dotyczące pracodawców na świecie, w celu wyłonienia najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy. Ankieta, obejmująca tysiące firm odzwierciedla poglądy ponad 225 000 respondentów (przedstawicieli społeczeństwa w wieku od 18 do 65 lat) w 23 krajach (m.in. w Polsce). Firma Samsung znalazła się na podium, zajmując trzecie miejsce wśród najlepszych pracodawców na świecie.Wszyscy w Samsung jesteśmy zaszczyceni i bardzo szczęśliwi z powodu zajęcia trzeciego miejsca w prestiżowym, globalnym konkursie Randstad. Jesteśmy niezmiernie dumni z otrzymania tego wyróżnienia, szczególnie uwzględniając prawdziwie ogólnoświatowy charakter tej nagrody i fakt, że ankieta z nią związana została

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. znalazła się w gronie najlepszych pracodawców na świecie. W globalnej ankiecie przeprowadzonej przez Randstad, firma Samsung zajęła trzecie miejsce. Wyróżnienie jest tym bardziej znaczące, bo jak informuje Randstad, wśród osób, które potencjalnie szukają pracy, najpopularniejszą jest obecnie branża IT, na co wskazuje 70% kobiet oraz 69% mężczyzn. 

Randstad już po raz 15 przeprowadził najszersze, niezależne badania dotyczące pracodawców na świecie, w celu wyłonienia najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy. Ankieta, obejmująca tysiące firm odzwierciedla poglądy ponad 225 000 respondentów (przedstawicieli społeczeństwa w wieku od 18 do 65 lat) w 23 krajach (m.in. w Polsce). Firma Samsung znalazła się na podium, zajmując trzecie miejsce wśród najlepszych pracodawców na świecie.

Wszyscy w Samsung jesteśmy zaszczyceni i bardzo szczęśliwi z powodu zajęcia trzeciego miejsca w prestiżowym, globalnym konkursie Randstad. Jesteśmy niezmiernie dumni z otrzymania tego wyróżnienia, szczególnie uwzględniając prawdziwie ogólnoświatowy charakter tej nagrody i fakt, że ankieta z nią związana została przeprowadzona wśród ponad 200 000 osób. Wierzymy, że wynik ten odzwierciedla atrakcyjność firmy Samsung jako pracodawcy, który zapewnia szybko zmieniające się, innowacyjne i sprzyjające rozwojowi kariery środowisko pracy. Chętnie wykorzystamy wyniki ankiety do celów dalszego udoskonalania naszej marki jako pracodawcy - powiedział Richard Pibworth, Head of HR for Samsung Europe.

Kryteria oceny

Trzy najważniejsze kategorie ankiety Randstad, według których analizowany jest status danego pracodawcy to właściwa kondycja finansowa, silne zarządzanie oraz odpowiednie szkolenia. Z kolei według respondentów kluczowe znaczenie mają takie kategorie jak wynagrodzenie i świadczenia pracownicze, zapewnienie długoterminowego zatrudnienia oraz dobra atmosfera pracy.

Laureaci nagrody globalnej są wybierani z listy 50 czołowych, światowych firm na podstawie zestawu obiektywnych kryteriów:

  • największa liczba pracowników,
  • korporacja/zysk (organizacje sektora publicznego zostały wykluczone),
  • działalność w co najmniej 25 krajach,
  • ta sama nazwa pracodawcy we wszystkich krajach,
  • minimum 30% pracowników poza krajem pochodzenia firmy.
A to już wiesz?  Donald Tusk zapłaci nawet 45% podatku, ale nie w Polsce

Wśród wyróżnionych w tegorocznej edycji globalnej ankiety Randstad 2015 znalazła się również firma Sony, która zajęła drugie miejsce. Pierwsze miejsce przypadło firmie Microsoft.

O firmie Randstad

Randstad specjalizuje się w dziedzinie elastycznej pracy i obsługi zasobów ludzkich. Usługi firmy obejmują regularne zapewnienie pracowników tymczasowych, zatrudnianie na stałe pracowników w ramach organizacji wewnątrzzakładowych, wyszukiwanie profesjonalistów, rekrutację oraz rozwiązania w dziedzinie zasobów ludzkich. Grupa Randstad jest jedną z wiodących na świecie firm świadczących usługi związane z zasobami ludzkimi, znajdującą się w pierwszej trójce w Argentynie, Belgii i Luksemburgu, Kanadzie, Chile, Francji, Niemczech, Grecji, Indiach, Meksyku, Holandii, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych i zajmującą wysoką pozycję w Australii i Japonii. W roku 2014 firma Randstad zatrudniała w sumie ok. 29 000 pracowników i prowadziła ok. 4400 oddziałów i organizacji wewnątrzzakładowych w 39 krajach na całym świecie, a jaj przychód wyniósł 17,2 mld euro. Firma, którą utworzono w 1960 r., ma swoją siedzibę w Diemen w Holandii. Randstad Holding nv jest notowana na giełdzie NYSE Euronext w Amsterdamie, na której można także zakupić opcje akcji Randstad. Więcej informacji na www.randstad.com.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy