Edukacja Wiadomości branżowe

Studenci PG pobiegną charytatywnie

W charytatywny bieg pod hasłem ?125 km i Piotruś stanie na nogi? wyruszą: Agata Masiulaniec, studentka Wydział Zarządzania Politechniki Gdańskiej, zawodniczka sekcji Lekkiej Atletyki oraz dwaj absolwenci naszej uczelni Andrzej Jarmołowski (Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa) i Piotr Pelpliński (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki).

Biegacze wyruszą w piątkowy wieczór, czyli 25 kwietnia o godz. 20.00 z Sierakowic. Pobiegną Szlakiem Wzgórz Szymbarskich (szlak czarny o długości ok. 125 km), by następnego dnia, tj. 26 kwietnia ok. godz. 16.00 wbiec na metę na Placu Przyjaciół Sopotu, na dole ul. Monte Cassino w Sopocie.

Ich celem jest zebranie pieniędzy na pionizator i rehablitację dla jedenastoletniego Piotrusia. To część akcji ?Pomorze Biega i Pomaga?. Piotruś na skutek wypadku doznał złamania szyjnego odcinka, o zdrowie walczy od 6 lat.

Równolegle do biegu charytatywnego (w godz. 20.00-16.00) sportowcy, w gronie których znajduje się również studentka Politechniki Gdańskiej i zawodniczka KU AZS PG sekcji Lekkiej Atletyki Katarzyna Kijewska, zmianowo będą przemierzać kilometry na dwóch bieżniach oraz jednym rowerze stacjonarnym. Sztafeta odbędzie się na Placu Przyjaciół Sopotu,  na końcu ul. Boh. Monte Cassino.

Zapraszamy!

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts