Praca Wiadomości branżowe

W Kaliszu Nestlé zatrudniło 6 uczestników jubileuszowej 15. Letniej Praktyki z Nestlé

Od 1 lipca do końca września aż 82 osoby zdobywały doświadczenie zawodowe u największego producenta spożywczego świata we wszystkich oddziałach firmy w całej Polsce, w tym 18 osób w zakładzie Winiary w Kaliszu. Wśród nich było 6 praktykantów, którym Winiary zaoferowały po praktykach propozycję stałej pracy.

Najlepszym przykładem tego, że warto aplikować na praktyki w Nestlé jest Maciej Kaźmierczak, Dyrektor Działu Wyrobów Kulinarnych Nestlé Polska S.A., który swoją karierę zawodową rozpoczął właśnie jako praktykant w zakładzie Winiary w 1999 roku.

 

Dlaczego warto aplikować do Nestlé? Przede wszystkim dzięki praktykom letnim można zobaczyć, jak działa duża firma ?od środka?. Studenci i absolwenci uczą się zarządzania czasem, współpracy w zespole, organizacji pracy, wykazywania inicjatywy, asertywności oraz odpowiedzialności za własne projekty. Zdobywają także doświadczenie zawodowe w zadaniach, które realizują m.in. w zakresie obsługi klientów, pracy w laboratorium, analizy danych, praktycznego użytkowania oprogramowania typu SAP czy Nielsen.

W tym roku do Nestlé wpłynęła rekordowa liczba 4400 aplikacji na letnie praktyki w całej Polsce. Wybrano również znaczną liczbę praktykantów ? aż 82 osoby, które zdobywały doświadczenie w ramach dwóch programów: Business Internship Program (BIP), czyli praktyki w działach takich jak: sprzedaż, marketing, finanse, obsługa klienta itp. oraz w Technology Engineering Development Program (TEDP) ? czyli na praktykach w fabrykach Nestlé w działach technicznych. W centrali i fabrykach Nestlé po praktykach zatrudniono łącznie aż 42 osoby! W tym aż 18 osób w Kaliszu (3 w ramach BIP i aż 15 w ramach TEDP). Po zakończeniu praktyki stałą pracę zaoferowano 6 osobom. Aplikacje na kolejną edycję Letniej Praktyki z Nestlé będą przyjmowane już od marca 2015 roku.

Praktyki są częścią Europejskiej Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych ? Nestlé needs YOUth ? czyli wsparcia, jakiego Nestlé udziela młodzieży we wchodzeniu na rynek pracy. Firma zadeklarowała stworzenie do 2016 roku w całej Europie 10 000 miejsc pracy dla osób do 30. roku życia oraz kolejnych 10 000 miejsc staży i praktyk. W Polsce programem objętych będzie ponad 800 osób. Do zatrudniania ludzi młodych i stwarzania im możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego Nestlé zachęca także swoich partnerów biznesowych w ramach Sojuszu dla Młodych (ang. Alliance for YOUth), który cieszy się poparciem m.in. Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

? W Nestlé zarządzanie zasobami ludzkimi to jeden z kluczowych obszarów skutecznego prowadzenia biznesu. Zgodnie z naszą strategią Tworzenia Wspólnej Wartości (ang. Creating Shared Value, CSV) wierzymy, że aby odnosić długoterminowe sukcesy, trzeba tak prowadzić biznes, żeby przynosić korzyści całemu społeczeństwu. Dziś odpowiedzialna społecznie firma to taka, która oprócz stabilnego środowiska pracy, stwarza pracownikom szanse rozwoju oraz wspiera ich w godzeniu życia zawodowego i prywatnego, a także taka, która aktywnie włącza się w walkę z globalnym bezrobociem, np. poprzez tworzenie miejsc pracy, praktyk i staży dla studentów oraz absolwentów ? powiedziała Mariola Raudo, Kierownik ds. Rekrutacji i HR Biznes Partner Nestlé Polska S.A.

Więcej o tym, jak Nestlé wspiera młodzież na rynku pracy, można przeczytać w świeżo opublikowanym nowym interaktywnym Raporcie Tworzenie Wspólnej Wartości za lata 2012-2013 na stronie www.raportnestle.pl. Raport został zgłoszony do konkursu Raporty Społeczne 2014 na www.raportyspoleczne.pl.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Nestlé Polska S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy