Aktualności

Szkolny Festiwal E(x)plory po raz pierwszy w Tarnowie

Informacja prasowa z dnia 12 grudnia 2017 r.

Szkolny Festiwal E(x)plory po raz pierwszy w Tarnowie!

Już w najbliższy piątek 15 grudnia odbędzie się pierwsza edycja Szkolnego Festiwalu E(x)plory! Celem Festiwalu jest zachęcanie młodzieży do tworzenia i rozwijania projektów naukowych. Pilotażową edycję wydarzenia organizuje Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie we współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii.

Szkolny Festiwal E(x)plory jest pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie przy wsparciu Fundacji Zaawansowanych Technologii. Stanowi część Programu E(x)plory, który wspiera utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promuje ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej (patrz Konkurs Naukowy E(x)plory). Pierwsza edycja odbędzie się już 15 grudnia w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie. W Festiwalu weźmie udział 41 uczestników i 18 projektów, które będą oceniane przez powołane specjalnie na tę okazję jury złożone ze specjalistów reprezentujących świat nauki i przedstawicieli szkoły. Celem Festiwalu jest wyłonienie trzech projektów, które będą prezentowane podczas Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory. Oprócz prezentacji projektów odbędą się również warsztaty i liczne wykłady naukowe.

„Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie to szkoła z tradycjami naukowymi.” – opowiada Edyta Kowalska, koordynatorka wydarzenia. „Nasi uczniowie wielokrotnie brali udział w Konkursach Naukowych E(x)plory, z czego największy sukces osiągnął Mateusz Stec w 2013 roku z projektem „Nauka i doświadczenie kluczem do stworzenia nowoczesnych maszyn sterowanych numerycznie oraz wielofunkcyjnych robotów przemysłowych, które pozwalają na zwiększenie precyzji i wydajności produkcji w przemyśle dzięki zastosowanych w nich innowacjach”. Mamy nadzieję, że Szkolny Festiwal E(x)plory wyłoni kolejnych młodych naukowców z Tarnowa.” – dodaje.

Więcej na stronie Konkursu Naukowego E(x)plory www.explory.pl oraz stronie www.zsme.tarnow.pl.

INFORMACJE O ORGANIZACJI

Fundacja Zaawansowanych Technologii powstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby wywołane rozwojem rynku technologicznego oraz przemianami społeczno-gospodarczymi XXI wieku. Celem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Wspiera innowacyjność i promuje kulturę technologii, a także wzmacnia relacje pomiędzy władzami publicznymi, przedsiębiorstwami i sektorem edukacji. Flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest Program E(x)plory. Więcej na www.fzt.org.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy