Edukacja Wiadomości branżowe

Altkom Akademia przenosi oddział do Alchemii

Firma Altkom Akademia, która od ponad 20 lat działa na rynku edukacji dla biznesu, przenosi swój gdyński ośrodek do wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku. Na ponad 600 mkw. powierzchni biurowej mieścić się będzie 12 sal szkoleniowych, a placówka ma zamiar obsługiwać 5000 słuchaczy rocznie.

- Z naszych usług korzysta coraz większa liczba firm i słuchaczy z Trójmiasta. Musimy im zapewnić komfortowe, odpowiednie dla ich rozwoju warunki, dlatego zdecydowaliśmy się na przeniesienie naszej obecnej siedziby w Gdyni do kompleksu Alchemia w Gdańsku ? mówi Arkadiusz Szymański, Dyrektor Regionu Północ w Altkom Akademia SA.

Altkom Akademia, to obecnie jedna z największych firm szkoleniowych w Polsce ? także pod względem zasięgu. Jest obecna w 16 miastach, w których ma swoje filie i oddziały. W randze ośrodka, obok placówki trójmiejskiej, działają też  oddziały w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi, natomiast centrala firmy mieści się w Warszawie. W Alchemii (na ponad 600 mkw.) powstanie nowoczesny  ośrodek, z recepcją, strefą cateringową, a przede wszystkim z  12 salami szkoleniowymi. - Oddział będzie przystosowany do realizacji szkoleń i egzaminów technicznych oraz prowadzenia szkoleń tzw. ?miękkich?, a także symulacji biznesowych ? wymagających większych powierzchni i innej aranżacji ? dodaje Arkadiusz Szymański.

Ośrodek Altkom Akademia w Alchemii (mieścić się będzie na VI piętrze wieży biurowej Aurum), zacznie funkcjonować w lipcu br. i powinien obsługiwać rocznie ponad 5000 słuchaczy. Dla ok 20 osób, które będą w nim pracowały (dz. handlowy, administracji i realizacji szkoleń)  wydzielona zostanie część typowo biurowa. Umowa z deweloperem podpisana została na okres 5 lat.

- Altkom Akademia to kolejna z obecnych już w regionie firm, która przenosi swoją siedzibę do nowoczesnego biurowca. Relokacja jest więc już silnym trendem na naszym rynku. Firmy dostrzegają i osiągają ogromne korzyści z optymalizacji przestrzeni biurowej i podnoszeniu komfortu pracy swoim zespołom ? podkreśla Maciej Brożek, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus, będącej deweloperem Alchemii.

 

Altkom Akademia działa na rynku edukacji dla biznesu od ponad 20 lat, w dużej mierze tworząc jego standardy. Oferta firmy zaspakaja wszelkie potrzeby pracodawców i pracowników, a katalog szkoleń obejmuje ponad 1000 autorskich i autoryzowanych szkoleń z zakresu IT, zarządzania organizacją, zarządzania projektami, analizy procesów biznesowych a także z obszaru prawa, finansów, kadr oraz doskonalenia umiejętności społecznych. Firma zatrudnia 200 wykwalifikowanych instruktorów i trenerów z wieloletnim doświadczeniem praktycznym i warsztatowym (certyfikaty zawodowe i trenerskie), a do jej klientów  należą zarówno międzynarodowe korporacje, jak i największe krajowe firmy i instytucje. Firma co roku jest nagradzana przez niezależne organizacje i partnerów technologicznych za jakość i innowacyjność swoich usług. W 2013 roku, po raz kolejny została uznana za największą firmę w Polsce świadczącą usługi szkoleniowe (IDG, Computerworld Top 200).

I etap inwestycji Alchemia, której oficjalne otwarcie nastąpiło w styczniu br. dostarczył 16,7 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej (dwie wieże biurowe o nazwach Aurum i Platinum). Na powierzchni 4,6 tys. mkw. funkcjonuje centrum rekreacyjno-sportowe, m.in. z basenami, siłownią, salą fitness, halą sportową i strefą wspinaczki. W budynku uruchomiono też restaurację Bazar Smaków z funkcją dziennej kantyny oferującą 4 kuchnie świata. Obecnie wynajętych jest 86% powierzchni biurowych budynku.

W grudniu rozpoczęła się budowa II etapu inwestycji, który dostarczyć ma blisko 21 tys. mkw. powierzchni biurowej (dwie wieże biurowe o nazwach Ferrum oraz Titanium) oraz ponad 2,6 tys. mkw. powierzchni towarzyszącej (usługowej), w ramach której powstać ma centrum medyczne, przedszkole z własnym zieleńcem, a także część handlowo-usługowa. Zakończenie budowy II etapu Alchemii planowane jest na IV kwartał 2015 roku.

Źródło Alchemia. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts