Edukacja Wiadomości branżowe

Do wyjazdu do USA na Światowe Finały Odysei Umysłu Młodym Wynalazcom brakuje 5 000zł.

Grupa młodych wynalazców z Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB, którzy będą reprezentować Polskę w Światowych Finałach Odysei Umysłu 2014 w Stanach Zjednoczonych, potrzebuje środków na wyjazd. Brakujące 5 000 zł zdecydowali się zbierać na nowej platformie finansowania społecznościowego: Wspólnyprojekt.pl. Zostało im tylko kilka dni! Są

Grupa młodych wynalazców z Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB, którzy będą reprezentować Polskę w Światowych Finałach Odysei Umysłu 2014 w Stanach Zjednoczonych, potrzebuje środków na wyjazd. Brakujące 5 000 zł zdecydowali się zbierać na nowej platformie finansowania społecznościowego: Wspólnyprojekt.pl. Zostało im tylko kilka dni!

Są drużyną młodych pasjonatów i zapaleńców z Trójmiasta, która bardzo lubi głowić się nad różnymi problemami, najchętniej natury technicznej. Swoje umiejętności już od 4 lat doskonalą w Ośrodku Twórczej Psychoedukacji DAMB pod okiem doświadczonych trenerów: Doroty Hazuka-Furgalskiej i Pawła Romanowskiego. Zespół składa się z siedmiu osób w wieku licealnym: Magdy Wasiukiewicz, Szymona Bieńkowskiego, Tomka Skoczylasa, Rafała Stencla, Ignacego Urbańczyka, Franka Wojciechowicza i Mikołaja Urbańskiego.

Konstruując swoje wynalazki wykorzystują najprzeróżniejsze, dziwne rzeczy codziennego użytku. Czy wyobrażacie sobie, że zwykła pułapka na myszy może być motorem napędowym pojazdu? Nie? A oni tak!

Stworzyli pojazd, którym może poruszać się jeden z członków drużyny. Głównym systemem napędowym jest półkula napędzana silnikiem od wycieraczek samochodowych, która jest zamontowana w obrotowej ramie, pozwalającej na stykanie kuli z podłożem pod różnym kątem. Pozwala to na poruszanie się pojazdu w niemal wszystkich kierunkach.


Młodzi wynalazcy czterokrotnie zdobyli już Mistrzostwo Polski i jako drużyna Mistrzów Polski mają szansę reprezentować nasz kraj na tegorocznych Finałach Światowych, które odbędą się w USA. Jako zeszłoroczni wicemistrzowie świata chcą pokazać, że stać ich na jeszcze więcej.

Tegoroczne XXXV Światowe Finały Odysei Umysłu odbędą się w dniach 27.05-01.06.2014 w Iowa State University w Ames. Wstępny koszt wyjazdu całej grupy wynosi 40 tysięcy złotych. Dla nich i dla ich rodzin, na co dzień wspierających ich kreatywne pomysły, to ogromna kwota. Znaczą część finansowania znaleźli u prywatnych sponsorów i znajomych.

Brakujące 5 000 zł chcą zebrać za pomocą nowej metody: finansowania społecznościowego ? crowdfundingu, na platformie Wspólnyprojekt.pl. Czasu pozostało niewiele, bo muszą wylecieć 21 maja! Każda suma jest dla nich ważna!

Każdy może wesprzeć realizację ich marzeń.
Szczegóły na: https://www.wspolnyprojekt.pl/pl/projekty/odyseja_umyslu
na Facebooku: https://www.facebook.com/Odyseja.Umyslu.w.Polsce?fref=ts

Źródło Wspólnyprojekt.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy