Polityka Wiadomości branżowe

Korespondenci Wirtualnej Polski po raz kolejny na Ukrainie

Dziennikarze Wirtualnej Polski po raz drugi wyruszyli na Ukrainę. Aleh Barcewicz, Konrad Żelazowski i Leszek Świerszcz, jako jedyni wysłannicy z polskich mediów internetowych, będą relacjonować wydarzenia rozgrywające się na wschodniej Ukrainie przed i podczas wyborów prezydenckich.  – To już druga wyprawa naszych dziennikarzy na Ukrainę. Tym razem jednak ich praca będzie

Dziennikarze Wirtualnej Polski po raz drugi wyruszyli na Ukrainę. Aleh Barcewicz, Konrad Żelazowski i Leszek Świerszcz, jako jedyni wysłannicy z polskich mediów internetowych, będą relacjonować wydarzenia rozgrywające się na wschodniej Ukrainie przed i podczas wyborów prezydenckich.
 
? To już druga wyprawa naszych dziennikarzy na Ukrainę. Tym razem jednak ich praca będzie znacznie trudniejsza ? mówi Sławomir Cedzyński, kierownik Działu Serwisów Informacyjnych w Wirtualnej Polsce. ? Zadaniem korespondentów jest m.in. pokazanie użytkownikom, w jaki sposób dotychczasowi sąsiedzi ? Ukraińcy i Rosjanie ? stali się znowu wrogami. Mają wyjaśnić, jak doszło do tego, że mniejszość potrafiła zastraszyć zdezorientowaną większość mieszkańców Ukrainy i opowiedzieć, czego tak naprawdę chcą prorosyjscy separatyści. Będą też przedstawiać nastroje zwykłych ludzi i to, jak oni na co dzień odnajdują się w tym chaosie ? wyjaśnia.

Co ważne, Konrad ŻelazowskiLeszek Świerszcz oraz Aleh Barcewicz nie tylko przygotowują redakcyjne materiały, ale również na bieżąco relacjonują wydarzenia na Twitterze.

Reporterzy Wirtualnej Polski wyjechali na Ukrainę w czwartek, 15 maja. Już po drodze mieli okazję do przeprowadzenia pierwszych relacji. W Kijowie trafili na alarm bombowy na terminalu lotniczym.

Pierwsza wyprawa korespondentów Wirtualnej Polski na Ukrainę odbyła się w marcu tego roku. Reporterzy przygotowali kilkadziesiąt relacji z przejmowanego przez separatystów Krymu. Jako jedynej ekipie dziennikarskiej z Polski, udało im się m.in. przeprowadzić wywiad z marynarzem okrętu Czerkasy na chwilę przed szturmem sił rosyjskich. Przekazywali też relacje z przejmowania ukraińskich baz wojskowych przez separatystów, przeprowadzili również szereg wywiadów z przedstawicielami obydwu stron konfliktu, a także z tamtejszą polonią.  

Informacje o korespondentach Wirtualnej Polski:
Konrad Żelazowski, redaktor serwisu wiadomosci.wp.pl. Z Wirtualną Polską związany od 2005 roku ? początkowo członek redakcji Wiadomości, a od 2010 do lutego 2014 roku koordynator serwisu kryminalnego NaSygnale.pl. Współpracuje z kilkoma agencjami fotograficznymi.

Aleh Barcewicz, doświadczony reporter. Od kilku lat współpracuje z Wirtualną Polską oraz telewizjami ? m.in. Republika i Belsat.
 
Leszek Świerszcz, operator kamery i montażysta Wirtualnej Polski. Autor wielu reportaży wideo realizowanych głównie na Pomorzu.

Więcej informacji:
twitter.com/wirtualnapolska/lists/ukraina
twitter.com/kzelazowski
twitter.com/LeszekSwierszcz
twitter.com/a_barcewicz


dostarczył infoWire.pl
Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Informatyk ? król miejskiej dżungli? Branża IT oczami pracownika

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy