Edukacja Wiadomości branżowe

O wychowaniu pod patronatem Pary Prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich

"Jeśli Ty nie opowiesz swojemu dziecku o otaczającym je świecie ? zrobią to za ciebie inni?.

W najbliższą sobotę 17 maja o godz. 10.00 w Gdańsku, w Olivia Sky Clubie w Olivia Business Centre (budynek Olivia Tower, przy ul. Grunwaldzkiej 472 A), odbędzie się wykład pt. ?Postawy rodziców w badaniach Fundacji Mamy i Taty?, który wygłosi prezes Fundacji Paweł Woliński. Projekt wykładu jest objęty patronatem Pary Prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich w ramach organizowanych w maju i czerwcu na terenie całego kraju obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin. W tym roku przypada 20. rocznica ustanowienia tego dnia przez Organizację Narodów Zjednoczonych. To szczególna okazja do refleksji nad życiem rodzinnym i mobilizacji do działań dla rodzin i w partnerstwie z rodzinami. Jest to okazja do przypomnienia, jak ważna jest równowaga między życiem zawodowym i rodzinnym, co oznacza partnerstwo w wychowaniu dzieci oraz jak ważne są dobre relacje między pokoleniami.

Olivia Business Centre włącza się w międzynarodowy Dzień Rodzin będąc Partnerem wykładu, który skierowany jest do mieszkańców Gdańska i wszystkich zainteresowanych rozwojem kompetencji wychowawczych.

Jak pokazują badania wykonane na zlecenie Fundacji, wielu rodziców uważa, że we współczesnym świecie maleje ich wpływ na wychowywanie swoich dzieci. Wychodzą z założenia, że dziś wychowują media, popkultura, Internet, rówieśnicy, szkoła, ale nie rodzice. Badani rodzice coraz chętniej w praktyce rezygnują z podejmowania trudów wychowawczych, tłumacząc to sobie natłokiem codziennych obowiązków, wątpliwościami co do modelu wychowania, jaki powinni przyjąć, albo niewystarczającymi kompetencjami. Chcą także, aby ich rolę wychowawczą przejął ktoś inny - głównie szkoła i tzw. zajęcia pozalekcyjne, myląc tym samym edukację z wychowaniem.

?Chcemy w tej kampanii przypomnieć rodzicom, że wychowanie dzieci to ich podstawowy obowiązek, ale też przywilej. Chcemy wzbudzić głębokie przekonanie, że żadne instytucje nie mogą i nie powinny ich w tej roli zastępować oraz przypomnieć, że jeśli sami nie opowiedzą otaczającego świata swoim dzieciom, zrobią to za nich inni, ale niekoniecznie tak, jakby sobie tego życzyli? ? tłumaczy prezes Fundacji Mamy i Taty Paweł Woliński.

Podczas wykładu będą omawiane następujące zagadnienia i tematy:
Czym jest dziś wychowanie? Kim jest dobrze wychowane dziecko? Dobry rodzic? - co myślą o sobie współcześni rodzice. Kary i nagrody czyli narzędzia wychowawcze w praktyce. Seriale, celebryci, internet - w poszukiwaniu współczesnych wzorów i inspiracji wychowawczych? Rodzice jutra?

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wykładzie prosimy o kontakt z Piotrem Bednarskim, Szkoły Fregata, tel. kom. 797 529 606

Źródło Olivia Business Centre. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts