Praca Wiadomości branżowe

Mobica zatrudnia pierwszych pracowników ? kogo szuka brytyjska firma?

Dynamiczny rozwój branży IT niesie za sobą coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów, a przed pracodawcami stawia niełatwe wyzwania ? szczególnie w kwestii stworzenia mobilizującego środowiska pracy. Na rzeszowskim rynku nowych technologii intensywną rekrutację prowadzi kolejny już poważny gracz ? Mobica. Kto znalazł zatrudnienie u brytyjskiego potentata?

Zaawansowane systemy wbudowane i rozwój oprogramowania dla urządzeń mobilnych oraz dedykowanych branży motoryzacyjnej ? to główne obszary, jakimi zajmują się już pierwsi pracownicy utworzonego w listopadzie oddziału Mobici. Biuro stawia na programistów mających doświadczenie w rozwijaniu projektów na platformę Android, specjalizujących się głównie w programowaniu z wykorzystaniem języków Java, C/C++, JavaScript lub Python, a także osoby odpowiedzialne za automatyzację procesów testowych. Wedle planów, południowo?wschodni ośrodek IT ma zostać kolebką innowacyjnych rozwiązań w zakresie urządzeń przenośnych i kreatywnego programowania ? to tu między innymi będą powstawać przedsięwzięcia dla klientów z całego świata, w tym dla potentatów technologicznych z Doliny Krzemowej w Kalifornii. Z tego też względu Mobica poszukuje w Rzeszowie doświadczonych architektów oprogramowania, którzy na miejscu wspomogą amerykańską placówkę firmy w San Jose.

Lokalny oddział otwiera swoje drzwi także dla absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków informatycznych, chcąc na starcie zapewnić im wsparcie profesjonalistów ? doświadczonych developerów i inżynierów. ? Podbudowa teoretyczna zawsze powinna iść w parze z pogłębioną praktyką ? zauważa Sandra Jędra, PR Manager firmy. ? Wspierając programy stażowe staramy się wyjść naprzeciw młodym, zdolnym ludziom, którzy mogą w przyszłości na stałe zasilić szeregi Mobici. Tym, którzy mają już doświadczenie w świecie IT, proponujemy możliwość rozwoju i podniesienie swoich kompetencji. Gwarancją tego ma być zbalansowany zespół, nieustanie wymieniający się wiedzą i swoistym know-how ? dodaje.

W tym roku Mobica obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Ze względu na swój dynamiczny rozwój, firma poszukuje w Polsce utalentowanych programistów, przed którymi otwierają się atrakcyjne ścieżki kariery. Rzeszów to szóste polskie miasto, po Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie i Lublinie, w którym Mobica rozwija innowacyjne projekty informatyczne. Do grona klientów firmy należą m.in. General Motors, TomTom, Vodafone, Motorola, Imagination Technologies, Skype, Opera czy Intel.


dostarczył infoWire.pl
Źródło MOBICA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy