Praca Wiadomości branżowe

Mobica zatrudnia pierwszych pracowników ? kogo szuka brytyjska firma?

Dynamiczny rozwój branży IT niesie za sobą coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów, a przed pracodawcami stawia niełatwe wyzwania ? szczególnie w kwestii stworzenia mobilizującego środowiska pracy. Na rzeszowskim rynku nowych technologii intensywną rekrutację prowadzi kolejny już poważny gracz ? Mobica. Kto znalazł zatrudnienie u brytyjskiego potentata?

Zaawansowane systemy wbudowane i rozwój oprogramowania dla urządzeń mobilnych oraz dedykowanych branży motoryzacyjnej ? to główne obszary, jakimi zajmują się już pierwsi pracownicy utworzonego w listopadzie oddziału Mobici. Biuro stawia na programistów mających doświadczenie w rozwijaniu projektów na platformę Android, specjalizujących się głównie w programowaniu z wykorzystaniem języków Java, C/C++, JavaScript lub Python, a także osoby odpowiedzialne za automatyzację procesów testowych. Wedle planów, południowo?wschodni ośrodek IT ma zostać kolebką innowacyjnych rozwiązań w zakresie urządzeń przenośnych i kreatywnego programowania ? to tu między innymi będą powstawać przedsięwzięcia dla klientów z całego świata, w tym dla potentatów technologicznych z Doliny Krzemowej w Kalifornii. Z tego też względu Mobica poszukuje w Rzeszowie doświadczonych architektów oprogramowania, którzy na miejscu wspomogą amerykańską placówkę firmy w San Jose.

Lokalny oddział otwiera swoje drzwi także dla absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków informatycznych, chcąc na starcie zapewnić im wsparcie profesjonalistów ? doświadczonych developerów i inżynierów. ? Podbudowa teoretyczna zawsze powinna iść w parze z pogłębioną praktyką ? zauważa Sandra Jędra, PR Manager firmy. ? Wspierając programy stażowe staramy się wyjść naprzeciw młodym, zdolnym ludziom, którzy mogą w przyszłości na stałe zasilić szeregi Mobici. Tym, którzy mają już doświadczenie w świecie IT, proponujemy możliwość rozwoju i podniesienie swoich kompetencji. Gwarancją tego ma być zbalansowany zespół, nieustanie wymieniający się wiedzą i swoistym know-how ? dodaje.

W tym roku Mobica obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Ze względu na swój dynamiczny rozwój, firma poszukuje w Polsce utalentowanych programistów, przed którymi otwierają się atrakcyjne ścieżki kariery. Rzeszów to szóste polskie miasto, po Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie i Lublinie, w którym Mobica rozwija innowacyjne projekty informatyczne. Do grona klientów firmy należą m.in. General Motors, TomTom, Vodafone, Motorola, Imagination Technologies, Skype, Opera czy Intel.


dostarczył infoWire.pl
Źródło MOBICA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts