Edukacja Wiadomości branżowe

Poczta Polska: ponad 2000 osób przeszkolonych w akcji edukacyjnej ?Usamodzielnij się!?

Poczta Polska jest partnerem kampanii mającej na celu pomoc młodym ludziom w samodzielnym pokierowaniu swoją karierą. Dotychczas w prawie 50 szkoleniach wzięło udział 2000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Docelowo w ramach kampanii ponad 4000 młodych ludzi z małych i średnich miast w całej Polsce dowie się o szansach na rozwój i sukces na studiach oraz w życiu zawodowym.

W tym roku projekt edukacyjny obejmuje 100 warsztatów ? 80 dla młodzieży i 20 dla rodziców. Podczas spotkań profesjonalni trenerzy pokazują młodym ludziom możliwości rozwijania kariery i kontynuowania edukacji po maturze.

W kilkunastu odsłonach akcji wzięło udział już 2000 młodych ludzi stojących na progu dorosłości oraz kilkudziesięciu rodziców młodych dorosłych ? ci w czasie warsztatów dowiadują się, jak zachęcać podopiecznych do nauki i aktywności na rynku pracy. Stałym punktem spotkań jest prezentacja filmu motywacyjnego przygotowanego przez ekspertów Poczty Polskiej, którzy mówią o możliwościach prowadzenia własnego biznesu nawet w młodym wieku, np. poprzez działanie w branży eCommerce

? Edukacja i wspieranie młodych ludzi w rozwijaniu ich talentów to jeden z filarów społecznej odpowiedzialności Poczty Polskiej. Szkolimy naszą załogę, wewnątrz poczty realizujemy najwiekszy program szkoleniowy w tej czesci Europy ale chcemy wspierac także lokalne społeczności, szczególnie te z mniejszych miast. Prezentując podczas spotkań nasze rozwiązania, inspirujemy młodych ludzi do podejmowania działań przedsiębiorczych na starcie ich samodzielnego życia ? mówi Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej.

Dobry odbiór akcji sprawia, że jej organizatorzy ze Stowarzyszenia Gazet Lokalnych myślą o kontynuacji działań w przyszłym roku.

Poza artykułami w prasie lokalnej w ramach kampanii publikowane są materiały edukacyjne, testy predyspozycji, porady coachów, psychologów i przedsiębiorców. Najbliższe spotkania odbędą się w Nasielsku i Garwolinie. Informacje o akcji oraz relacje ze spotkań ukazują się systematycznie w mediach lokalnych oraz na Facebooku ?Usamodzielnij się!? pod adresem https://www.facebook.com/usamodzielnijsie, natomiast link do filmu Poczty Polskiej znajduje się tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=4Hhm4J_rh0s.

 

Źródło Poczta Polska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts